Zaloguj się

Ja czytam

Dyskusyjne kluby edukacyjne

Przyjaciele Ja czytam!

Agnieszka Tyszka

autorka książek dla dzieci i młodzieży, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. Otrzymała m.in. Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Róże w garażu. (Autor zdjęcia: Beax)

Beata Pawlikowska

pisarka, podróżniczka, fotografka, tłumaczka, ilustratorka książek. Znana z serii książek podróżniczych, felietonów i reportaży „Blondynka…”.

Krzysztof Ziemiec

dziennikarz telewizyjny i radiowy, prezenter Wiadomości TVP1, laureat Wiktora za rok 2011 oraz Orderu Ecce Homo. Autor książek publicystycznych.

Anna Czerwińska-Rydel

muzyk i pedagog, autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci, w swoich książkach porusza problematykę dziecięcą – związaną z wartością rodziny, potrzebą bliskości i miłości. 

Joanna Olech

ilustratorka książek dla dzieci, autorka felietonów na temat literatury dziecięcej. Od 2007 roku zasiada w zarządzie Sekcji Polskiej IBBY. Jej debiutancka książka „Dynastia Miziołków” od lat cieszy się ogromną popularnością.

Malina Prześluga

kulturoznawca, autorka tekstów piosenek i licznych sztuk teatralnych dla dzieci i młodzieży. Laureatka Medalu Młodej Sztuki 2012, zdobywczyni drugiej nagrody na 9. Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w 2011 roku. (autor zdjęcia: Piotr Wręga) 

Mariusz Szczygieł

dziennikarz, pisarz, laureat wielu nagród, m.in. NIKE Czytelników oraz nagrodę Unii Europejskiej za najlepszą książkę roku 2009. 

Roksana Jędrzejewska-Wróbel

doktor literaturoznawstwa, autorka książek oraz słuchowisk radiowych dla dzieci, laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. (autor zdjęcia: Beata Walińska)
Ta akcja nazywa się Ja czytam! i natychmiast prowokuje pytanie CO CZYTAM? Co dzisiaj czytają dzieci w szkołach? Czy w ogóle czytają? A jeśli nie, to dlaczego? Nowe książki – mimo, że są atrakcyjniejsze tak dla uczniów jak i dla nauczycieli - nie bardzo wiadomo „jak ugryźć”, czyli jak omawiać. Ta kampania pomoże rozwiązać między innymi ten problem.

Michał Rusinek

literaturoznawca, pisarz, tłumacz. Sekretarz Wisławy Szymborskiej. Autor książek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, a także licznych felietonów o książce i języku. 

Rahim

autor tekstów, producent muzyczny, inżynier dźwięku, współzałożyciel projektów muzycznych: Paktofonika i Pokahontaz. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień.
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×